Souboj dovolených Itálie Palmová riviéra vs. Egypt?

Sdílejte:

Tento krátký příspěvek nebude věnován až tak rozdílům mezi dvěma naprosto odlišnými destinacemi. Jde pouze o postřeh z internetových komentářů na stránkách typu Riviera Oggi. Ty se tam rozhoří u každého nového článku, ve kterém je téměř jakkoli zmíněna jiná, než domorodá turistická destinace.

Stránky Riviera Oggi netřeba zájemcům o oblast Palmové riviéry Itálie asi nějak blíže představovat. Těm ostatním, kteří by měli zájem dozvídat se aktuální informace k tématu také našich stránek, je třeba sdělit bohužel fakt, že naprostá většina novinek a článků je zde v italštině a pokud vás ani to neodradí, budete muset lámat překlady např. skrze Google Translator.

V poslední době (a máme tím na mysli zhruba poslední dva roky) se zde občas objevuje zajímavý „fenomén“: pokud se v kategorii stránek, věnovaných cestovnímu ruchu, objeví článek, který nějakým způsobem reaguje na charakteristiku ne-riviérovských turistických destinací, je diskuse okamžitě zaplavena nekritickými souboji mezi zastánci domácích lokalit a těmi, kteří naopak dávají přednost zahraničí.

Naposled jsme mohli sledovat výkřiky těch, kteří dávají přednost Palmové riviéře, směrem k letoviskům Egypta, která prý podle nich nesvádějí čestný souboj a lákají klienty na tak nízké ceny, že jim nejsou schopni italové konkurovat…

My si myslíme, že to chce hlavně klid. Egypt má teď svých problémů více než dost a čísla, o kterých se mluví v Egyptě jako o ztrátách v oblasti turistického ruchu pro rok 2011 rostou do závratných výšin. Byl-li zde (myšleno v oblasti Palmové riviéry Itálie) v minulých turistických sezónách sledovatelný trend odlivu dovolenkářů směrem do Hurghady nebo do letoviska Sharm El Sheikh, bude pravděpodobně letošní situace o mnoho příznivější a oblast Palmové riviéry se může představit všem těm, kteří se letos do Egypta třeba neodváží (i když bychom zase tak moc nevěděli proč).

V neposlední řadě je třeba si uvědomit, že obě turistické lokality si svým charakterem až tak moc nekonkurují a každá z nich má zájemcům o dovolenou co nabídnout (a rozdíl nebude jenom v opětovné maximální obsazenosti egyptských hotelů turisty z Ruska, jak o tom píší jedny nám blízké stránky :-)

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. rici napsal:

    v europe by museli dat vyhrievace do vody aby bola taka ako v egypte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>