LETOVISKA: Alba Adriatica

Sdílejte:

V příspěvku o jiném letovisku Itálie – San Benedetto del Tronto – jsme uvedli, že místní mnohdy považují za Palmovou riviéru právě jen okolí této destinace. Jedním z dalších výkladů je ten, že Palmová riviéra letoviskem San Benedetto na severu začíná a městem, o kterém je tento příspěvek – Alba Adriatica – na jihu končí. My se přidržíme rozsáhlejší definice oblasti Palmové riviéry jako jadranského pobřeží regionu Marche (s přesahy do sousedního regionu Abruzzo), to ovšem neznamená, že bychom chtěli popírat některá NEJ, na která si dělá letovisko Alba Adriatica nárok.

Uveďme je hned na začátku popisu: podle místních totiž neexistuje další letovisko Palmové riviéry Itálie, které by mělo čistší pláže a také kouzelnější moře, než má právě Alba Adriatica. Jak jsme uvedli, nechceme s těmito prvenstvími polemizovat, i když metodika porovnávání mořských krás by stála za detailnější průzkum :-).

Pláž Alba AdriaticaPravdou je, že místní pláže jsou skutečně nádherné –  bílý písek, upravené, vždy uklizené. Také je třeba ovšem uvést, že mnoho z nich je placených, ale tomu také odpovídá jejich kvalita. Každá taková pláž je skutečně komfortně vybavena, najdete zde restaurace či bary, půjčovny kol nebo čtyřkolek, mnoho hřišť pro sportovní vyžití.

Samozřejmostí je také velké množství dětských atrakcí, prolézaček, skluzavek všech sklonů i délek. Sociální zařízení na placených plážích letoviska Alba Adriatica by mohlo závidět i mnoho jednodušších hotelů nebo penzionů.

Pláž letoviska Alba AdriaticaPokud se vám nechce platit za přístup na tyto pláže (i když vstupně není nijak závratná částka), můžete samozřejmě využít pláže s volným přístupem. Nejsou sice tak komfortně vybavené, jako ty placené, ovšem mají nezpochybnitelné výhody. Tou nejdůležitější je určitě klid, který na těchto plážích panuje, ty placené bývají často naplněné k prasknutí.

Alba Adriatica je skutečně jedno z nejoblíbenějších letovisek Palmové riviéry Itálie; nevděčí za to ovšem pouze krásným plážím. Už za nimi totiž začínají nádherné pásy palem či piniových hájů se záplavou květin, kterými vedou romantické promenády (samozřejmě za předpokladu, že se vám povede být zde mimo hlavní denní ruch :-). Můžete se kochat pohledy nebo vyrazit na výlet do pohoří, tvořící národní park Gran Sasso.

Jako v každém letovisku Palmové riviéry najdete i v letovisku Alba Adriatika vše, co turisté pro svoji dovolenou požadují: velké množství obchodů a butiků s nejnovější světovou módou, množství restaurací a pizzerií, barů nebo kaváren či cukráren, divoké diskotéky s celonočním provozem. Samozřejmostí jsou sportovní areály, půjčovny kol, motocyklů nebo čtyřkolek, k dispozici je také dětský park.

Sdílejte: