LETOVISKA: Cupra Marittima

Sdílejte:

Letovisko Cupra Marittima je malé lázeňské městečko, které se nachází na jižní části jadranského pobřeží regionu Marche. Opět pouze pro úplnost uveďme, že pokud bychom považovali za Palmovou riviéru pouze oblast zhruba na rozhraní jmenovaného regionu s regionem Abruzzo, tvořilo by Cupra Marittima její severní okraj. Že jde o letovisko skutečně malé dokládá počet jeho stálých obyvatel, kterých zde žije kolem 5 tisíc. Ve srovnání se svými slovutnějšími sousedy – zejména blízkým letoviskem San Benedetto del Tronto – tedy skutečně pouhá hrstka.

Itálie Plamová riviéra - Cupra Marittima plážOvšem kvalitou a množstvím služeb se svým konkurentům z Palmové riviéry na pobřeží Jaderského lehce vyrovná a naopak může nabídnout i něco, co větší letoviska nemohou – a tím je klid, který zde skutečně panuje i v průběhu té nejživější turistické sezóny (samozřejmě uvažujme v relativním srovnání s velkými letovisky).

Cupra Marittima jinak nabídne pro tuto oblast Palmové riviéry standartně vysokou kvalitu všeho důležitého pro vaši spokojenou dovolenou. Čili: nádherné a čisté vody Jadranského moře, které lemují pásy čistých a upravených pláží tvořených bělostným pískem, řady palem, pod nimiž vede promenáda vyzývající k romantické procházce podél pobřeží (pokud vás tedy zrovna nesrazí někdo, kdo si před chvílí zapůjčil v půjčovně kolečkové brusle a poprvé v životě se na ně postavil :-).

Itálie Plamová riviéra - Cupra Marittima

Najdete zde množství italských i mezinárodních restaurací, kaváren a barů nebo cukráren. Zapůjčit si můžete jízdní kolo nebo skůtr, zrovna tak jako využít nabídky mnoha sportovišť. Samozřejmostí jako téměř v každém letovisku Palmové riviéry je také možnost výletů či návštěv historických památek včetně návštěvy ruiny hradu Sant’Andrea, postaveného v 13. století – i Cupra Marittima má svoji dlouhou historii.

Sdílejte: