LETOVISKA: Fano

Sdílejte:

Pokud budeme považovat za oblast Itálie – Palmovou riviéru zejména pobřeží Jaderského moře regionu Marche (plus přesah do regionu Abruzzo na jihu), můžeme napsat, že město a zároveň letovisko Fano tvoří jeho „horní“ – severní okraj (spolu s městem Pesaro). Je sice pravdou, že často je za oblast Palmové riviéry považováno pouze pobřeží mezi letovisky San Benedetto del Tronto na severu a Alba Adriatica na jihu, ovšem místní správa regionu Marche a nakonec i nabídky většiny cestovních kanceláří a agentur „rozšířili“ Palmovou riviéru Itálie na oblast celého pobřeží regionu.

Město Fano má velmi bohatou a dlouhou historii. Kdysi se jednalo o římskou kolonii na pobřeží Jadranu, město, které bylo domovem zejména rybářů a námořníků. Za své historie bylo mnohokrát obsazeno dobyvateli, úplně zničeno a zase obnoveno, za což „vděčí“ své strategicky výhodné poloze.

Fano Palmová riviera ItálieJako turistické letovisko se město Fano začalo „tvářit“ v polovině dvacáteho století. Postupně sem směřovalo stále více turistů za rekreací a na dovolenou a tento trend popularity přetrvává dodnes. Fano se sice nepyšní honosnými označeními či výčtem prvenství v oblasti Palmové riviéry, to mu ovšem neubírá na oblíbenosti u rekreantů.

Nabízí totiž ve stejné kvalitě to samé, co ostatní letoviska Palmové riviéry Itálie: nádherné písčité pláže s postupným vstupem do prohřátých vod Jaderského moře, vhodné i pro děti nebo naopak starší „plážisty“. Krásnou přírodu, která začíná řadami palem s dlouhými promenádami kolem pláží a pokračuje směrem do vnitrozemí jehličnatými háji a kvetoucími rostlinami.

Pokud jsme na začátku příspěvku hovořili o bohaté historii města Fano, musí být každému jasné, že si na své přijdou i milovníci návštěv památek. Nejznámější z nich je určitě Augustův oblouk jako památka na doby slávy říše římské i Augustovy hradby, které většinu města opevňují. A uvnitř hradeb najdete pamětihodnosti, které mapují každou historickou epochu – pevnost, palác, katedrála, klášter nebo kostely apod..

Samozřejmostí je také množství obchodů, butiků, barů, restaurací nebo diskoték, mnoho veřejným i placených sportovišť, půjčovny kol, motocyklů nebo třeba kolečkových bruslí. Zkrátka a dobře – pokud si vyberete za místo pro svoji dovolenou v Itálii – Palmové riviéře město Fano, můžete se spolehnout na fakt, že tato lokalita je pro turisty svými službami a možnostmi jako stvořena.

Sdílejte: