LETOVISKA: Martinsicuro

Sdílejte:

Letovisko Martinsicuro nemá v rozsahu Palmové riviéry Itálie tak zvučný kredit, jako např. letoviska San Benedetto del Tronto nebo Alba Adriatica. Možná je to právě tím, že poloha letoviska Martinsicuro tvoří téměř přesný střed vzdálenosti mezi jmenovanými letovisky, které mnozí považují za hraniční body Palmové riviéry a tím mu dodají nezasloužený punc jakési průměrnosti. Jeho poloha v rozsahu „větší“ definice Palmové riviéry jako pobřeží Jaderského moře regionu Marche a části sousedního regionu Abruzzo, tvoří téměř jižní okraj této velmi populární turistické oblasti, Martinsicuro je vlastně hraničním letoviskem mezi uvedenými regiony Itálie.

Martinsicuro - Palmová riviéra ItálieJe také centrem místního okresu (obdoba správní jednotky v ČR), i když počet jeho stálých obyvatel nedosahuje ani 15 tisíc. Počet obyvatel ovšem nic nevypovídá o tom, jak je město připraveno na každosezóní nápory rekreantů, cestujících na svoji italskou dovolenou. A v případě letoviska Martinsicuro platí dvojnásob, že je zde vše připraveno na té nejvyšší úrovni i v dostatečném množství. Počet sem směřujících turistů totiž rok od roku stoupá – a platí to i pro počet zájezdů či individuálních dovolených rekreantů z České republiky.

U všech letovisek Palmové riviéry je velkým problémem napsat, čím je právě to konkrétní charakteristické. Důvodem k tomu ale není nějaká společná šeď či sériový vzhled, ale fakt, že to, co turisté ocení na své dovolenné na pobřeží Jadranu nejvíce, nabízejí skutečně všechna letoviska na té nejvyšší úrovni.

I zde tedy najdete nádherné, čisté a vybavené pláže omývané čistými vodami Jaderského moře, řady palem s nádhernými promenádami (ostatně proč by se regionu jinak říkalo Palmová riviéra) i krásnou přírodu směrem do vnitrozemí.

Mnoho dřívějších měst – dnešních letovisek má také velmi dlouhou historii, mnohdy sahající ještě před doby římského impéria a Martinsicuro není vyjímkou. Proto si na své přijdou i milovníci návštěv historických památek. Samozřejmostí je všudepřítomná nabídka mnoha sportovišť, půjčovny jízdních kol nebo skútrů. Na pobřeží či ve městě můžete samozřejmě navštívit mnoho různých restaurací, barů nebo kaváren.

Komu by potom bylo na jeho dovolené v Itálii příliš „těsno“, pokud by se měl pohybovat pouze v ulicích jednoho letoviska, může se díky výbornému dálničnímu spojení vypravit na množství výletů. Můžete tak navštívit Národní park Abruzzo s téměř tři tisíce metrů vysokým vrcholem Corno Grande, centrální město provincie Teramo nebo letovisko San Benedetto del Tronto, nebo třeba nádherný akvapark Ondo Blue.

Dovolená na Palmové riviéře je vždy krásným a uvolňujícím zážitkem a pokud ji strávíte v letovisku Martinsicuro, rozhodně nebudete zklamáni.

Sdílejte: