LETOVISKA: San Benedetto del Tronto

Sdílejte:

Letovisko San Benedetto del Tronto je nejznámějších a mezi turisty také nejoblíbenějším místem pro dovolenou v Itálii v oblasti Palmové riviéry.  Podle mnohých je skutečnou Palmovou riviérou právě pouze okolí San Benedetto del Tronto – a při pohledu na obrovské množství palem, lemujících nádherné písečné pláže letoviska, lehce pochopíte proč. Ovšem my ve shodě s místním polohopisem považujeme za Palmovou riviéru celé pobřeží regionu Marché. Z tohoto hlediska lze napsat, že letovisko del Tronto leží na jejím dolním konci – téměř na hranici mezi regiony Marché a sousedním Abruzzo.

San Benedetto del TrontoLetovisko San Benedetto del Tronto obývá zhruba 50000 stálých obyvatel, z nichž je samozřejmě značná část více či méně závislá na příjmech z turistického ruchu – a podle toho se k návštěvníkům také chovají. I to je jedním z důvodů oblíbenosti letoviska mezi turisty – velmi přátelská až rodinná atmosféra.

Pláže letoviska jsou proslulé svým bělostným pískem kontrastujícím s modrou vodou Jadranu; celkem je v okolí necelých 10 km pláží. Zhruba kolem poloviny této vzdálenosti se potom táhne nádherná palmová promenáda.

Okolí letoviska San Benedetto del Tronto nabízí velmi mnoho zajímavých míst, která můžete navštívit. Samozřejmostí jsou návštěvy okouzlující přírody; milovníci historie potom přivítají možnosti prohlídky velkého množství historických památek v původní kamenné zástavbě. Letovisko nabízí i širokou škálu sportovního vyžití (tenis, plavání, jachting apod.), množství restaurací a barů včetně mnoha nočních diskoték, na své si přijdou díky mnoha butikům i ti, kteří rádi nakupují.

Sdílejte: