Počasí Itálie Palmová riviéra

Sdílejte:

Jaké je aktuální počasí v Itálii – Palmové riviéře? Jaké teploty panují v letoviscích San Benedetto del Tronto nebo Martinsicuro? Jaká je předpověď počasí pro tuto oblast Itálie na příští týden nebo jaké by mělo být počasí dle dlouhodobých statistik v destinaci Palmové riviéry za půl roku? Turistu mířícího na dovolenou do Itálie zajímá tisíc a jedna věc – často jde o maličkosti, bez jejichž znalosti by se lehce obešel. Existují ovšem informace, které jsou zařazeny do kategorie TOP. A jednou z nich je nepopiratelně ta o stavu počasí.

Aktuální počasí Itálie Palmová riviéra a předpověď

Měřeno v letovisku San Benedetto del Tronto

Déšť
dnes 14. 12. 2018 100%
Nejvyšší 9° / Nejnižší 3°
Déšť
Déšť. Chladno. Nejvyšší teploty 9 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 25 km/h. Pravděpod. deště 100 %. Dešťové srážky kolem 12 mm.
Skoro zataženo
zítra 15. 12. 2018 10%
Nejvyšší 8° / Nejnižší 2°
Skoro zataženo
Většinou zataženo. Chladno. Nejvyšší teploty 8 ° C. Vítr SZ o rychlosti 25 - 40 km/h.
Jasno
neděle 16. 12. 2018 0%
Nejvyšší 9° / Nejnižší 4°
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 9 ° C. Vítr SZ o rychlosti 10 - 15 km/h.
Možnost deště
pondělí 17. 12. 2018 60%
Nejvyšší 8° / Nejnižší 6°
Možnost deště
Přeháňky. Nejvyšší teploty 8 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 15 - 25 km/h. Pravděpod. deště 60 %.
Částečně oblačno
úterý 18. 12. 2018 20%
Nejvyšší 9° / Nejnižší 4°
Částečně oblačno
Ráno zataženo, odpoledne slunečno. Nejvyšší teploty 9 ° C. Vítr SZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Částečně oblačno
středa 19. 12. 2018 0%
Nejvyšší 11° / Nejnižší 4°
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 11 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 10 - 15 km/h.

Počasí Itálie Palmová riviéra – průměrné teploty
01 02 03 04 05 06
vzduch °C 8 10 13 17 21 25
voda °C
07 08 09 10 11 12
vzduch °C 28 27 24 19 14 10
voda °C

 

Zobrazené je aktuální počasí v letovisku San Benedetto del Tronto – nepřipadá nám příliš smysluplné zobrazovat zde samostatně aktuální počasí v letoviscích Alba Adriatica, Cupra Marittima nebo Martinsicuro – vzdálenost několika kilometrů mezi jednotlivými letovisky Palmové riviéry jistě nezpůsobí výrazně měřitelný rozdíl, berme tedy zobrazené jako počasí v oblasti Palmové riviéry obecně.

Je to logické – připravujete přece svoji rodinu na zážitky z prosluněné pláže Palmové riviéry u pobřeží Jaderského moře a ne na týden strávený v pokoji vašeho apartmánu za lijáků, které ustanou nanejvýš tak na hoďku-dvě denně, a to ještě kolem třetí hodiny ranní.

Počasí na Palmové riviéře – ideál každého ročního období

Palmová riviéra Itálie je z hlediska počasí (stejně jako mnoho dalších italských regionů) téměř ideál pro strávení klidné a spokojené dovolené ve více ročních obdobích. Na jaře a na podzim jsou teploty vhodné pro poznávání regionu nebo pro cesty za historickými památkami, v létě je samozřejmě počasí a teploty ideální pro koupání v prohřátých vodách Jadranu nebo opalování se na písečných plážích některého z letovisek Palmové riviéry Itálie. Možná se zdá, že zima je pro dovolenou v Itálii (a pro oblast jakékoli riviéry dvojnásob) zapovězena, ovšem existuje nemalá skupina dovolenkářů, kteří dají přednost procházkám po liduprázných ulicích v létě tak obsazených letovisek. Prostě každému podle jeho chuti.

Počasí v oblasti Itálie Palmové riviéry (stejně jako na většině italského území na poloostrově a ostrovech) je typicky středomořským klimatem, ke kterému se přidávají ještě další faktory počasí ovlivňující – např. protáhlý tvar Apeninského poloostrova ve „vertikálně/poledníkovém“ směru, nebo pohoří, která „odstíní“ mnoho větrů.

Mráz a „výheň“ na Palmové riviéře nezažijete

Na jaké teploty se tedy můžete připravit a těšit v regionu Itálie Palmová riviéra? Na průměrné mezi severem a jihem Itálie. V zimě tedy s velkou pravděpodobností nezažijete v San Benedetto del Tronto skutečný mráz, jako např. v Padovské nížině na severu, kde se počasí projeví i teplotami kolem -15 °C. V regionu Palmové riviéry bude počasí relativně příjemnější s častějšími srážkami a teplotami, které neklesnou pod bod mrazu (zimní průměry teplot kolem 8 – 10 °C, viz tabulka).

V létě budete mít naopak jistotu, že se např. v letovisku Alba Adriatica neupečete v takovém počasí, jaké panuje na jihu Itálie na Sicílii, kde teploty běžně dosahují 45 °C. V oblasti Palmové riviéry Itálie se pohybují maximální letní teploty zhruba v rozsahu 30 – 35 °C, takové počasí potom prohřeje vodu Jaderské moře na teplotu kolem 26 °C.

Itálie Palmová riviéra nenabízí v oblasti počasí extrémy, ale naopak pohodu a příjemné teploty, které si velké množství lidí představuje pro svoji dovolenou jako ideální – a i proto je tato oblast tak populární.

Pokud vás zajímají dlouhodobější předpovědi počasí, navštivte např. stránky s počasím letoviska Alba Adriatica nebo s počasím města San Benedetto del Tronto (na stránkách si samozřejmě můžete vyhledat předpovědi pro téměř kterékoli italské město).

Sdílejte: